Skip to main content

Čo znamená chyba 404 a ako ju vyriešiť?

chyba 404

Chyba 404 je niečo, s čím sa návštevníci a prevádzkovatelia web stránok už určite stretli. Pri tvorbe webovej stránky sa nesmie zabudnúť na optimalizáciu chybovej stránky 404,  Ide o chybu, ktorá sa zobrazuje, keď používateľ klikne na nefunkčný odkaz alebo adresu URL, ktorá neexistuje. Hoci táto chyba môže byť frustrujúca, môže byť tiež príležitosťou pre webmasterov, aby zlepšili používateľskú skúsenosť a optimalizovali svoju stránku.

Ako sa vyhnúť chybe 404?

Existuje niekoľko spôsobov, ako sa vyhnúť chybe 404 na svojej webovej stránke. Jedným z najdôležitejších krokov je pravidelné skenovanie stránky na neplatné odkazy a opraviť ich. To môžete urobiť pomocou rôznych nástrojov, ako napríklad Google Search Console alebo Broken Link Checker.

Ďalším spôsobom, ako sa vyhnúť chybe 404, je zabezpečiť, aby vaše odkazy boli jasné a zrozumiteľné pre používateľov. Používajte priateľské URL adresy a zabezpečte, aby vaše odkazy boli dobre viditeľné na stránke.

Ako riešiť chybu 404?

Ak sa chyba 404 už stala súčasťou vašej webovej stránky, existujú spôsoby, ako s ňou efektívne bojovať. Jedným z týchto spôsobov je vytvorenie vlastnej stránky 404. Táto stránka by mala obsahovať informácie o tom, čo sa stalo a ako používateľ môže pokračovať na vašej stránke. Je tiež dôležité, aby vaša stránka 404 obsahovala odkazy na iné relevantné stránky vašej webovej stránky, napríklad na domovskú stránku alebo stránku s kontaktom.

Ak sa chyba 404 objavuje pravidelne, môže to byť príznakom ďalších problémov s vašou stránkou. V takom prípade by ste mali skontrolovať svoje odkazy a zabezpečiť, aby boli všetky funkčné.

Chyba 404 sa môže zobraziť aj pri nesprávnom nastavení prepisovania URL adries. Ak používate statické linky, no zmenili ste spôsob zobrazenia URL adries pomocou súboru .htaccess, zobrazí sa chyba 404 pretože adresa nie je platná.

Pravidelné skenovanie odkazov a jasné URL adresy môžu pomôcť zabrániť vzniku chyby 404.

Existujú aj zábavné formy zobrazenia chybovej stránky 404, inšpirujte sa.

chyba 404

chyba 404